МЫ ПОМНИМ

IFEF-Lobanovsky

Sunday, Jun 25th

Last update02:13:48 PM GMT

Font Size

Screen

Profile

Layout

Direction

Menu Style

Cpanel

13.05.2015 /// ПОМНИМ, ЛЮБИМ, ЧТИМ!

by Модератор

Сергей КОВАЛЕЦ: "Лобановский был справедливым по отношению к каждому"

Сергей КОВАЛЕЦ: "Лобановский был справедливым по отношению к каждому"

В День памяти Валерия Лобановского главный тренер молодежной сборной Украиины Сергей Ковалец поделился воспоминаниями о великом тренере.

«Валерій Васильович був надзвичайно справедливим фахівцем, дуже тонким психологом, а також сильним тренером і тактиком. Його найважливішою якістю була справедливість у відношенні до кожного з гравців. У нього була команда-зірка, а не команда зірок. Тому завдяки такому відношенню і виростали футболісти-зірки, володарі трьох золотих м’ячів – Блохін, Бєланов та Шевченко. Він був тренером, у якого вчилась вся Європа: італійці Ліппі, Саккі, Капелло. І навіть сьогодні є чотири тренери, що працюють зараз у Бундеслізі, які були на зборах у Руйті та записували тренування Лобановського.

Тому я вважаю, його повернення з Еміратів свого часу дало новий поштовх у розвитку футболу в Україні», сказал Сергей Ковалец.

Александр ЗАВАРОВ: "Для меня Лобановский был и учителем, и другом"

Александр ЗАВАРОВ: "Для меня Лобановский был и учителем, и другом"

В День памяти Валерия Лобановского тренер сборной Украиины Александр Заваров поделился воспоминаниями о великом тренере.

«Для мене, як для більшості футболістів, це був і вчитель, і друг. Інтелігентна людина, котрої зараз не вистачає українському футболу. І футбольних знань, і життєвих не вистачає нинішнім тренерам, котрі зараз керують нашими командами. Багато його вихованців досі в футболі, і кожен з них залишається вдячним великому Метру. І я, як тренер, перейняв у нього деякий досвід. Не все, адже все перейняти було б просто неможливо. І повторити це також неможливо. Лобановський дуже добре знав свою справу. Мені пощастило бути знайомим з ним особисто», сказал Заваров.

Михаил ФОМЕНКО: "У Лобановского были свои творческие секреты"

Михаил ФОМЕНКО: "У Лобановского были свои творческие секреты"

В День памяти Валерия Лобановского главный тренер сборной Украины Михаил Фоменко поделился воспоминаниями о великом тренере:

«Працюючи з Валерієм Васильовичем, ми, звичайно ж, спостерігали за тим, як він веде тренувальний процес. Але те, про що він думає і як вибирає тактику на гру або робить підбір гравців, він ніколи не розповідав.

Взагалі кожен тренер створює своє власне бачення футболу. Не можна бути дублером навіть найвидатнішого тренера. Треба самому створювати своє тактичне мислення. Відомо, що сам Лобановський відштовхувався від тактичної схеми збірної Нідерландів 70-80-х років, названої «тотальний футбол». Але Лобановський, використовуючи принципи цього тотального футболу, вносив до нього свої корективи, і з цим він ні з ким не ділився. Це залишалося його творчим секретом. А взагалі, коли тренер працює з іншими фахівцями - і як головний тренер, і як асистент, він завжди збагачується ідеями та баченням своїх соратників. За свою кар'єру я працював більш ніж з десятьма тренерами і у кожного щось узяв. Але при цьому створюєш своє особисте бачення футболу, свої тактичні схеми. Навіть, коли дивишся ігри інших національних збірних і провідних клубів світу, ти бачиш як грають вони, аналізуєш і намагаєшся щоразу вдосконалюватись. Адже футбол весь час розвивається. Тому удосконалення тренера - це постійний процес.

Лобановський свого часу випередив усіх своїх колег, які працювали в СРСР. Він вибрав свій шлях у тренерстві і йшов ним. Він же особисто обирав своїх помічників, в тому числі скаутів, які їздили по Україні і далі, по Радянському Союзу, підбираючи футболістів. Адже у ті роки не було стільки інформації, як зараз. Лобановський довіряв досвіду цих людей, значить, щось брав і у них».

Источник: Официальный сайт ФФУ

Изменено 13.05.2015 18:43

   

  • За стиль и содержание рекламных объявлений редакция ответственности не несет. Мнения, высказанные в авторских материалах, не всегда совпадают с мнением редакции.
  • Все материалы защищены. Все права соблюдены.
  • При использовании любых материалов ссылка с указанием электронного адреса обязательна.

  Размещение рекламы на сайте: ifef-lobanovsky@mail.ru  или по телефону + 49 (0)511 3351081  • IFEF - Lobanovsky
   Wörthstrasse 38, 30161 Hannover
   Germany
  • + 49 (0)511 33-510-81  / Germany /
   + 1 215 969-4780 / USA /

  Международный фонд развития футбола имени Валерия Лобановского